Na tomto mieste môžeš pridať akýkoľvek vlastný návrh či pripomienku vzťahujúcu sa k participatívnej premene lokality pod mostom Lafracnoni. 

 Podeľ sa s nami o tvoj pohľad na vec. 

Vytvárame verejný priestor, ktorý bude patriť skutočne VŠETKÝM.

Každá perspektíva, každý individuálny názor môže projekt ovplyvniť a výsledok reálne zmeniť.

 

Inšpiruj sa géniom loci miesta, 
Napíš, čo sa ti páči / nepáči.
Poukáž na to, čo by si tu chcel / nechcel.
Zaži plánovanie rôznych variánt premeny mosta Lafraconi, zapoj sa do workshopu 18.-21.4.2013.

 

 

Interaktívna mapa Interaktívna mapa

Vyhodnotenie formulára AZL z 18.4.2013:

Klaster podnetov na konkrétne zmeny z burzy nápadov. v com vidite potencial,v com limity uzemia.? Co si v území neželáte? Zkategorizované podnety od vyše 40 ľudí.:

 

Najčastejšie sa striedali návrhy na rekreačné, športové, zelené a kultúrne prvky.:
 

- Rekreačné: najmä vybudovanie lavičiek, košov(aj pre psíčkarov), nočného osvetlenia a odhlučnenia mosta smerom k botanickej záhrade, čistotu, ale napr. aj rekreačné mólo na Dunaji, prepojiť priestor so susediacou botanickou záhradou, študentský park (ala medická, kde by sa dalo len tak povalovať), niečo ako bolo v SNG, zmrzlinárne/cukrárne;občerstvenie, napájadlo s pitnou vodou,  )...


- športové: posilňovacie preliezačky(street workout/detské ihrisko), rekonštrukcia cyklotrasy, lezecká stena pod mostom, parkour skate a bmx prekážky, spomenuté boli napr. aj bežecká trať, volejbalové ihrisko apod, petangové ihrisko, slack line, ping pong...

( „Veľké šikmé betónové plochy pod mostom, ktoré slúžia ako unikátne prekážky pre extrémnu cyklistiku. Nikdy na slovensku sa takýto unikátny spot nenachádza.")


-Zelené: viac rastlín, kvetov, stromov, záhrada s rastlinami indikujúcimi znečistenie prostredia, komunitná záhradka.

- Kultúrne: kvalitné graffity, divadlo, hudba, street art kresby/inštalácie, reproduktory na konštrukcii mosta(hudba pod mostom / ozvučenie), ale aj čítačky spisovateľov, bratislavský „hydepark".

Za najmenej zmysluplné vyžitie priestoru respondenti považovali komerčné aktivity, reklamy, obchodné centrum, samotné parkovisko a hrozbu, že by priestor mohli okupovať užívatelia tvrdých drog, alkoholici, extrémisti, politické strany, policajti...
Často krát poukazovali aj na to, že priestor by nemal mať jednorozmerné využitie (nie iba šport, iba parkovisko, iba lavičky), ale mal by zahŕňať pluralitu aktivít.

Priestor pod mostol Lafranconi môže.. Priestor pod mostol Lafranconi môže..